Отборът на Енерги Котбус, където играят Димитър Рангелов и Станислав Ангелов, спечели последната си контролна среща преди началото на новия сезон в Бундеслигата. „Червено-белите” се наложиха с 2:0 над Кемницер.

Българският нападател влезе в игра на почивката и остана на терена до края на срещата. Бившият футболист на Славия се отличи с асистенция при втория гол. В 87-та минута Цийбих проби отляво в наказателното поле на съперника, подаде на Рангелов, който сервира перфектно кълбото на Скела. Албанският халф бе точен и оформи крайния резултат. Първото попадение бе дело на Ривич в 6-та минута.

Рангелов пропиля уникален шанс да се разпише в 77-та минута. Тогава след центриране на Скела българският футболист стреля силно от границата на наказателното поле, но прати топката в аут.

За Енерги отново не игра Ангелов, който все още чака решението на спора около неговия трансфер в германския тим. Пелето тренира с тима от Котбус, но няма право да участва в контролните срещи.