Българският национал Димитър Рангелов се разписа при победата на своя Люцерн с 3:1 над Санкт Гален в последния мач от 15-ия кръг на швейцарския шампионат. Бившият играч на Енерги Котбус реализира откриващия гол в мача, който бе общо негов 3-и от началото на първенството.

Успехът бе доста ценен за неговия тим, тъй като му позволи да изпревари днешния си опонент в класирането.

Рангелов изведе Люцерн напред две минути преди край на първото полувреме, когато получи хубав пас от Винтер и с точен шут опъна мрежата зад Даниел Лопар.

В 65-ата минута гостите успяха да се върнат в мача благодарение на Матис, който се възползва от асистенция на Бесле. Последният обаче се превърна в грешник само мигове по-късно, когато Ренгли стреля силно от пряк свободен удар, а топката се отклони от стената и заблуди вратаря.

В 73-ата минута Винтер окончателно довърши противника, когато успешно засече центриране на Тийсон.

Така Люцерн събра 25 точки и излезе четвърти, на две точки пред Санкт Гален. Лидер е отборът на Базел с 30 пункта.