Българският национал Димитър Рангелов се превърна в един от героите за своя тим Люцерн, който се класира за 1/2-финалите в Купата на Швейцария след победа с 2:0 над Лозана. Бившият играч на Енерги Котбус реализира първия гол в двубоя, а при смяната си в 82-ата минута бе изпратен с овации от домакинските фенове.

Рангелов и компания демонстрираха много повече желание от своите опоненти, които често губеха топката, но все пак удържаха нулевото равенство до почивката.

Четвърт час след нея обаче Рангелов намери път през защитата на гостите и с хубав удар зарадва феновете на „Суиспро Арена“. Почти веднага неговият съотборник Лескано можеше да удвои, но задната му ножица мина малко встрани от целта.

Все пак в 71-ата минута парагваецът успя да подпечата успеха, а публиката едва дочака даденото от съдията двеминутно продължение.

Другият наш легионер в Швейцария – Иван Иванов и неговия Базел не играха мача си срещу Льо Монт днес, тъй като срещата бе отложена.