Димитър Рангелов излезе победител от българското дерби в Израел. Макаби Тел Авив победи с 2:0 Апоел Рамат Ган, в който се състезават трима родни футболисти – Димитър Телкийски, Елин Топузаков и Крум Бибишков.

Българският национал Димитър Рангелов започна мача като титуляр, но в 66-та минута бе заменен. По-важното е, че успя да запише асистенция при първия гол на своя отбор. Топчо и Мечо записаха по 90 минути за своя клубен тим, докато Бибишков остана на терена до 63-та минута.

Макаби Тел Авив се наложи в мача от седмия кръг на израелското първенство, с което нанесе четвърта загуба за Апоел Рамат Ган от началото на шампионата.

Още във втората минута на мача Рангелов пое топката по лявото крило, намери Бузагло, който успя да реализира за 1:0. Второто попадение бе дело на Колаути в 33-та минута.

След спечелените три точки Макаби Тел Авив заема 2-о място с 15 точки, докато Апоел Рамат Ган е на предпоследното – 15-о, само с точка в актива си.