Борусия Дортмунд победи с 2:0 Херта Берлин в първия мач от 11-ия кръг в немската Първа Бундеслига.

Димитър Рангелов се появи в игра за домакините в 70-та минута, на мястото на Мохамед Зидан. До края на двубоя българинът успя да си изкара жълт картон за симулация в противниковото наказателно поле в 79-та минута. Три минути по-късно той отправи далечен удар, но топката мина над напречната греда на Дробни.

Валери Домовчийски пък остана на пейката за Херта и не се появи в игра.

И двата гола за Борусия паднаха през втората част. Резултатът откри Нури Сахин в 60-та минута от дузпа. В самия край на срещата – в 90-та минута – Лукас Бариос оформи крайното 2:0.

След успеха, Борусия заема 9-та позиция с актив от 16 точки. Херта пък заема последното 18-то място със скромните 4 точки от единайсет мача.