Борусия Дортмунд се класира на осминафинал за Купата на Германия след категоричен успех с 3:0 като гост на Карлсруе.

Головете за жълто-черните, за който Димитър Рангелов остана на резервната скамейка, вкараха Мохамед Зидан още в третата минута и Лукас Бариос, който бе точен на два пъти - в 22-ата и 51-ата минута.

Асен Караславов пък игра цели 120 минути за Гройтер Фюрт, който изключително драматично победи като гост Рот Вайс Ален с 3:2 след продължения и 1:1 в редовното време в друга среща от 1/16-финалите.

Травма пък попречи на Станислав Ангелов да вземе участие за Енерги Котбус при гостуването на Кобленц. Неговият тим загуби също след продължения – с 4:2, след като на два пъти Енерги бе повеждал в резултата в редовното време, което завърши при 2:2.