Българският нападател Димитър Рангелов направи своя официален дебют за новия си отбор Борусия Дортмунд в мача от първия кръг на турнира за Купата на Германия срещу четвъртодивизионния Вайден, спечелен от „жълто-черните” с 3:1.

Рангелов остана на резервната скамейка и влезе в игра едва в 82-та минута на мястото на другото ново попълнение в нападението на Борусия Лукаш Бариос, който се очертава основен конкурент на българина за титулярно място в схемата на Юрген Клоп.

Именно Бариос, който спечели „Златната обувка” през миналата година, откри резултата в 24-та минута. Нури Сахин вкара втория гол за Дортмунд в самото начало на втората част.

Мендес изненадващо намали резултата в 78-та минута, но в 90-та Мохамед Зидан оформи крайното 3:1. За времето, в което бе на терена Рангелов не можа да направи нещо запомнящо се.

В другите мачове, играни до момента, фаворитите не допуснаха изненади и победиха по-слабите си съперници.