Валери Домовчийски влезе като резерва при успеха на неговия Херта като гост над Байер Леверкузен в мач от 32-я кръг в немската Първа Бундеслига. Тимът на българина взе трите точки с 2:1.

Домо влезе на мястото на голмайстора Пантелич в 82-та минута.

Гостите решиха мача с по едно попадение през първата и втората част – съответно Пантелич в 26-та и Шахед в 68-та. Почетното попадение за Леверкузен падна в 90-та минута и бе дело на Синкевич.

След победата си днес Херта заема 11-то място с актив от 41 точки, а Леверкузен е на 6-то с 48.

Благой Георгиев пък игра цял мач за своя Дуисбург, но това не помогна на тима и той загуби с 0:2 гостуването си на Нюрнберг. Бившият състезател на Славия си изкара жълт картон в 67-та минута.

Победата за домакините донесоха Каристеас в 9-та и Пинола в 32-та минута.

След загубата днес Дуисбург заема предпоследното място с актив от 29 точки. Нюрнберг пък е с място по-нагоре с 2 точки повече.

Очаквано Байерн Мюнхен, който вече си осигури шампионската титла в Германия надделя с 2:0 над Арминия.