Българските футболисти Пламен Илиев и Радослав Димитров бяха титуляри за своя Ботошани при загубата с 1:3 от Виторул Констанца в мач от 15-ия кръг на румънското първенство. Двамата обаче не можаха да помогнат на отбора си, като крайният защитник дори бе изгонен за два жълти картона в рамките на 1 минута.

Ботошани се държа много добре през първото полувреме, ала в самия му край допусна гол на Бензар.

Попадението разклати сериозно гостите и те допуснаха второ във вратата си секунди след началото на втората част. Аурелиан Киту беше човекът, който постави Ботошани в трудна ситуация.

Димитров допълнително утежни положението, като в рамките на една минута – между 73-ата и 74-ата – получи два жълти картона и напусна игра.

Три минути преди края Роман намали за 1:2, ала две след него Чернат оформи крайния резултат.

Загубата бе седма за Ботошани от началото на първенство и с 12 точки те остават на 12-а позиция. Зад отбора на Илиев и Димитров остават единствено Волунтари и Петролул.