Българският нападател Костадин Хазуров отбеляза своя първи гол в белгийската елитна футболна лига. Той се разписа през второто полувреме за отбора си Лиерс и оформи крайното 1:1 при гостуването на Монс-Берген в среща от 3-ия кръг.

Джереми Сапина откри резултата в 4-ата минута на 2-ото полувреме, но в 58-ата Хазуров възстанови равенството. Той беше най-съобразителен при атака на своя тим и прострелна топка от Мигел Дашеле. Вратарят на домакините Оливие Вернер не успя да улови и Хазуров бързо го наказа за крайното 1:1.

Попадението на Хазуров беше и първо за отбора през сезона, а също така донесе и втора точка, която ги нарежда на 11-о място. Тимът на Монс е с 5 точки, а ФК Брюж и Зулте Варегем водят в класирането с по 7, съобщава Българската телеграфна агенция.