Българският мениджър на Хартс Ангел Червенков записа първа победа начело на шотландския тим. Хартс се наложи като гост на Мъдъруел с 2:0, а Ларйеа Кингстън се превърна в герой за отбора на „Фър Парк”.

Полузащитникът реализира първото попълнение в 24-та минута, когато стреля точно от границата на наказателното поле. Кингстън изработи и второто попадение, но то падна едва в 90-та минута, когато халфът намери Андриус Величка и последният трябваше само да чукне топката във вратата.

Вратарят на Хартс Стив Банкс също носи основна заслуга за успеха, тъй като спаси всички опасни удари към себе си.

Хартс вече има осем поредни победи в последните мачове срещу Мъдъруел.

След петия кръг в шотландската Висша лига, Хартс е на незавидното девето място от 12 отбора, с пет точки в актива си – една победа, две равенства и две поражения.