Българските футболисти Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев изиграха пълни 90 минути за Амкар Перм при равенството 1:1 срещу Спартак Москва в среща от 18-я кръг на руското първенство.

Българите изнесоха много силен мач, но най-вече липсата на късмет пред гола на Мартин Кушев попречи на третия в класирането да спечели 3 точки и да се откъсне от Спартак Москва в подреждането.

Въпреки кризата, в която е изпаднал отборът, играчите на Спартак Москва започнаха по-добре срещата. Още в 9-та минута Прудников проби през двама защитници по дясното крило, а острото му центриране бе засечено от Баженов за 1:0.

Домакините от Амкар реагираха бързо и в 14-та минута Волков изравни за крайното 1:1 след поредица от рикошети, които объркаха вратаря на московчани Стипе Плетикоса.

В подреждането Амкар остава на трето място в класирането с 29 точки, колкото има и четвъртият – Спартак Москва. Лидер е Рубин Казан с 36, следван от Динамо Москва на Цветан Генков, който има 34 точки в актива.