Отборът на Станислав Манолев – ПСВ Айндховен, продължава убедителното си представяне в холандския шампионат. След като в първия кръг тимът се наложи с 3:1 над Хееренвеен, сега ПСВ разгроми Де Граафшап с 6:0.

Както в повечето двубои Станислав Манолев започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, за да се поздрави с крайния успех.

Съставът на българския защитник отново се представи на ниво, като реализира шест безответни гола. Балаш Джуджак отпуши тима още в 5-та минута от дузпа, а след това Ола Тойвонен оформи своя хеттрик с последователни попадения в 24-та, 47-та и 55-та минути. След това той отстъпи малко от славата и за влезлите като резерви Нордин Амрабат и Ибрахим Афелай, които оформиха крайното 6:0

Така, преди да са се изиграли всички мачове от кръга ПСВ заема първото място в подреждането с пълен актив от 6 точки.