Пресата във Виетнам: Никакъв шанс, Стоичков иска луди пари
Gong.bg
Пресата във Виетнам: Никакъв шанс, Стоичков иска луди пари
Няма шанс Христо Стоичков да поеме националния отбор на Виетнам, тъй като финансовите му претенции са неизпълними, твърди местната преса.
Според медиите, Стоичков е бил кандидат за поста, но е отпаднал като вариант още на първия тур, тъй като е поискал заплата от порядъка на 200 000 долара месечно, което е шокирало босовете на виетнамския футбол. Още преди няколко седмици от футболната централа на Виетнам са обявили, че условията на Стоичков се неприемливи и той отпада като вариант за нов наставник.
Фаворити за поста са немците Фалко Гьотц и Юрген Геде, тъй като първият иска ежемесечно възнаграждение от 25 000 долара, а вторият е още по-скромен - 15 000.
Местната преса определя като изненадващо посещението в Ханой на Стоичков и група бизнесмени, в момент, в който Виетнамската федерация трябва да обяви името на новия селекционер. Президентът Нгуйен Тронг Ху е обяснил, че по време на визитата на Стоичков не е преговаряно за поста наставник на Виетнам.