Водещите спортни издания в Кипър не пестят суперлативите си за играта на Станислав Ангелов – Пелето в първия мач на Анортозис за 2012 г. срещу Неа Саламина, завършил с категоричното 3:0 за „синьо-белите”.

В 85-та минута Пелето отбеляза третия гол в срещата, а 15 минути по-рано подаде ювелирен пас на Лаворде, който не пропусна и реализира за 2:0. Най-четеният спортен вестник на острова „Гол” определя играта на Ангелов като блестяща. „Станислав Ангелов влезе с летящ старт в 2012 г.”, пишат колегите.

„С изявите си в мача той показа, че Рони Леви (израелският наставник на отбора - бел.авт.) може да гради играта на отбора около него. Анортозис е във възход и показва игра, с която може да се бори за титлата”, пише още „Гол”.

На 14 януари е „българското” дерби в кипърското първенство. Анортозис със Станислав Ангелов, Игор Томашич и Маркиньос в състава си домакинства на Еносис Паралимни, чийто титулярен вратар е Георги Петков.