Живко Желев изигра поредния си силен мач за Оцелул при равенството 2:2 като гост на Поли Яши в Румъния. Двубоят бе от 17-ия кръг на местната първа лига.

Срещата започна прекрасно за тима от Галац, който водеше с 2:0 до 13-та минута. Още в 6-та Янош Шекели откри, а в 13-та Даниел Стан удвои. Пет минути по-късно бившият защитник на Литекс можеше да направи разликата класическа, но силният му удар от границата на наказателното поле бе спасен от вратаря на домакините Бранет. Веднага след това играчите на Поли намалиха с попадение на Чиприян Милеа. Българският бранител остана на терена до края на мача.

Домакините стигнаха до точката минута преди края на редовното време с гол на Мартин Чернох.

След този мач Оцелул продължава да е на 9-то място във временното класиране с 22 точки. Лидер продължава да е CFR Клуж с 40 и мач по-малко, пред Рапид с 32, също с мач по-малко от останалите.

В друг мач от кръга Чехлаул победи у дома Университатя Крайова с 1:0, а Фарул Констанца и Поли Тимишоара направиха равен 1:1.