Арсенал (Тула) с капитана на българския национален отбор по футбол Георги Костадинов претърпя нещастна загуба при визитата си на Ростов с 0:1 в среща от 27-ия кръг на руската Висша лига. Гостите от Тула обаче могат да съжаляват, тъй като останали с десет души, получиха и дузпа. Роберт Бауер обаче стреля така, че вратарят Песяков спаси победата за Ростов. Домакините стигнаха до успеха от дузпа, реализирана от Дмитрий Полоз в 74-ата минута. Футболистите от Тула обаче пропуснаха своя наказателен удар, даден от рефера Владислав Безбородов и прегледан с ВАР.

Георги Костадинов игра пълни 90 минути и отново беше важна фигура за Арсенал Тула като истински капитан. В 87-ата минута той беше фаулиран в наказателното поле на домакините, но съдията не даде дузпа. Минута по-късно реферът вече отсъди наказателен удар, след като Ткачьов стреля и топката се отби в ръката на Владимир Обухов от състава на Ростов. Бауер обаче пропусна от 11-те метра. Въпреки пропуска, Костадинов се нагърби с атакуващи действия и в 5-ата минута на добавеното време тръгвайки на дрибъл, беше съборен пред наказателното поле. От хубавата позиция от фаула обаче Ткачьов изпрати топката високо над гредата. С този успех Ростов има 40 точки и се намира на 9-о място, докато Арсенал (Тула) е 13-и с 23 точки.