Българският нападател на Валядолид Владимир Манчев прави фурор в новия си тим. Талантливият играч се разписа в 86 минута в двубоя срещу Депортиво от Купата на Испания след силен, плътен шут от ляво на вратата. Това е трети гол на Манчев за лидера в Сегунда Дивисион.

С този гол българинът оформи крайния резултат 1:1, но след загубата с 1:4 в първия мач (голът за Валядолид и в този мач бе дело на Манчев) „виолетовите” отпаднаха. Владо изигра много силен двубой и имаше още няколко шанса да се разпише, но късметът не беше с него. Голът за СуперДепор беше дело на Филипе в 33-та минута, а в 45-та червен картон получи аржентинския защитник Фабрисио Колочини. Червеният цвят на картона видя и Виктор, който влезе като резерва за Валядолид и за отрицателно време си изкара два жълти картона.

В друга среща от турнира Хетафе загуби като гост на Осасуна с 1:0, но след като на своя стадион бе победил с 3:0, продължава напред на ½-финалите. Автор на попадението за Осасуна бе Ромео в 15-та минута.