Българският национал Ивелин Попов се разписа за своя Спартак Москва, който обаче загуби много тежко от борещия се за титлата в Русия тим на Зенит Санкт Петербург. В мач от 24-ия кръг отборът на Андре Вилаш-Боаш разби столичани с 5:2 и ги отдалечи от местата, даващи право на участие в Лига Европа.

Срещата на стадион „Петровский“ стартира отлично за Спартак, като Ивелин Попов откри резултата след само 10 минути игра благодарение асистенцията на Зе Луис. Домакините обаче бързо-бързо изравниха в 15-ата чрез Аксел Витсел, но московчани поведоха в 21-ата с попадение на Денис Глушаков.

След почивката статуквото на терена коренно се промени, и то само за секунди. Не беше изминала и една минута от второто полувреме, когато Хълк изравни за 2:2. В 65-ата Артьом Дзюба оформи пълния обрат след подаване на бразилеца, а в 73-ата Жозе Маурисио вкара за 4:2.

Крайният резултат бе фиксиран три минути преди края от Хави Гарсия.

Така Зенит събра 46 точки на второто място и изостава само на 1 зад лидера ЦСКА Москва. Спартак Москва заема 7-ата позиция с 37 пункта.