Бившият капитан на националния отбор на България Ивелин Попов получи жълт картон при домакинската загуба на Ростов с 1:2 от Уфа в мач от 27-ия кръг на руското футболно първенство.

Поражението остави Ростов на пето място в класирането с 43 точки, на три зад третия ЦСКА Москва, който за момента е окупирал последното място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Попов беше предупреден в добавеното време на първото полувреме, което приключи при аванс от 1:0 за тима му, след като в 27-мата минута Денис Хаджикадунич откри резултата.

След почивката обаче гостите от Уфа се вдигнаха на щурм и направиха обрат. Даниил Фомин изравни от дузпа в 69-ата минута, а веднага след гола Попов бе заменен от Данил Глебов. В 75-ата минута Вячеслав Кротов донесе победата на Уфа, а с успеха гостите събраха 36 точки и излязоха на шесто място в класирането.

До края на шампионата в Русия остават три кръга, а титлата предсрочно си осигури отборът на Зенит, който води с 15 точки пред Локомотив Москва.