Капитанът на националния отбор на България Ивелин Попов излезе с капитанската лента на Ростов в мач за Купата на Русия и вкара първото си попадение за сезона.

Той стори това в 1/16-финала срещу Мордавия Саранск, който тимът на Валерий Карпин спечели с 2:0. Родната звезда беше точен в 51-ата минута от дузпа на стадиона в Саранск, а Салимов оформи крайния резултат в 57-ата минута.

Българският футболист игра 60 минути, както му беше обявено преди срещата, за да бъде запазен за важната среща от първенството с Динамо Москва през уикенда, който изненадващо днес отпадна от Луч-Енергия Владивосток.

Отборът на Ростов се движи отлично и в руското първенство. Отборът заема третото място в класирането след изиграването на първите 10 мача от сезона, като изостава само на 3 точки зад водача Зенит.