Българският талант Андрей Гълъбинов не успя да помогне на своя Лумезане, и след загуба с 0:2 като гост на Удинезе, отпадна на осминафинал за Купата на Италия. Гълъбинов бе резерва за малкия тим, и се появи в игра в 57-та минута. Лумезане отстрани Галиполи, Анкона и Аталанта, преди да достигне този престижен етап от надпреварата.

Победата бе първа за новия старши треньор на Удинезе Джани Де Биази. Момчетата му играха вдъхновено, и с по един гол във всяко от полувремената подпечатаха билета си за четвъртфинала, където вече чака Милан.

Брадаскиа фаулира Санчес точно преди почивката, и реферът отсъди дузпа. Франческо Лоди не трепна при изпълнението й и откри резултата. След час игра Бернардо Коради удвои, не и без късмет. Удар на Джовани Паскуали бе париран, вторият му опит се отби в гредата, но след това Коради прати топката в мрежата за крайното 2:0.