Лидерът в Бундеслигата Байерн Мюнхен не успя да спечели гостуването си на Кьолн в среща от 25-ия кръг. Двубоят завърши при равенство 1:1, а голът за козлите вкара бившия футболист на баварците Лукаш Подолски, който бе точен в 31-ата минута.

Равенството за Байерн донесе друг немски национал – Бастиан Швайнщайгер с попадение в 58-ата минута на срещата.

В неделя вторият в подреждането Байер Леверкузен гостува на Нюрнберг и при победа аспирините ще задминат баварците на върха в класирането по голова разлика.

Третият в таблицата Шалке отнесе с 4:1 като гост Айнтрахт Франкфурт и се доближи на само две точки до Байерн.

Българският нападател на Херта Берлин Валери Домовчийски не влезе в игра и прекара 90 минути на пейката при загубата с 0:1 при гостуването на Хамбургер. Голът за домакините бе дело на Марсел Янсен в 40-ата минута.

Вердер Бремен успя да се добере до домакинско равенство 2:2 срещу Щутгарт, след като до 75-ата минута губеше с 0:2 на своя Везерщадион.

Волфбург удари у дома Бохум с 4:1 с четири попадения в последния половин час на мача, а Хановер спечели с 2:1 като гост на Фрайбург.