След като в петък Херта на Валери Домовчийски спечели срещу Кьолн с 2:1 и влезе в тройката и другите българи в Бундеслигата постигнаха победи.

„Българският” Енерги Котбус извоюва важен като гост с 3:1срещу пряк съперник за оцеляване – Борусия Мьонхенгладбах. Димитър Рангелов започна като титуляр и игра 71 минути, а възстановилият се от контузия Станислав Ангелов се появи в игра седем минути преди края.

Енерги поведе след автогол на Брадли в 17-ата минута и попадение на Сьоренсен в 51-ата. Гохури намали за Борусия половин час преди края, а пет минути преди последния съдийски сигнал заменилият Рангелов – Юла, вкара третия гол за гостите.

Националът Чавдар Янков игра цял мач за Хановер при победата у дома над Карлсруе с 3:2. Янков и компания решиха двубоя преди почивката след два гола на Майк Ханке и един на Микаел Форсел, а гостите намалиха чрез Силва от дузпа в 47-ата и Ларс Щиндел три минути преди края.