В мач от четвъртия кръг на румънското първенство Стяуа Букурещ постигна важна победа с 1:0 при гостуването на Оцелул Галац.

За домакините 90 минути играха Стоян Колев и Живков Желев, докато за гранда от столицата Крум Бибишков остана на резервната скамейка до 86-та минута, когато влезе на мястото на Сурду.

Единственият гол в срещата падна в 57-та минута и негов автор бе Сурду, като Стяуа завърши мача с човек по-малко, след като Станку бе изгонен в 75-та минута.

Станислав Генчев игра 90 минути при победата на Васлуй с 3:1 при гостуването на Глория Бистрица.

Домакините поведоха в 31-та минута с гол на Сачеану, но през второто полувреме точни за Васлуй бяха Уесли, Темванйера и Йованович.

Така след четвъртия кръг Стяуа вече има 7 точки, колкото и Васлуй, а Оцелул има 4.