Българският Амкар с Георги Пеев, Мартин Кушев и Захари Сираков в редиците си показа, че не се е предал в края на първенството, въпреки не особено убедителното представяне на тима в последните двубои. В мач от 27-я кръг на руското първенство тимът от Перм победи като гост Луч Енергия с минималното 1:0.

Единственото попадение в мача реализира Иван Старков в 18-та минута след удар отблизо.

От тримата българи, единствено Захари Сираков остана до последния съдийски сигнал на терена. Преди това, в 83-та минута Мартин Кушев бе заменен, а шест минути по-късно и Георги Пеев го последва.

Българският нападател обаче получи жълт картон в 81-та минута на двубоя. На няколко пъти Кушев и Пеев опитваха да организират атаки, но и гола на Старков се оказа достатъчен за трите точки.

Така след победата Амкар Перм заема четвърто място с 44 точки, колкото има и Динамо Москва с Цветан Генков, който обаче е и с мач по-малко. Луч Енергия пък е на предпоследната 15-а позиция с 20 точки.