Отборът на Станимир Стоилов-Мъри Астана спечели като гост на опашкаря Актобе с 4:2, докато тимът воден от Димитър Димитров-Херо – Иртиш, падна на чужд терен с 0:2 от Тараз в първенството на Казахстан.

Астана губеше на полувремето с 1:2, след като Актобе излизаше на два пъти напред в резултата чрез Зенкович в 18-ата и автогол на Граховац в 45-ата. Между тях за столичани се разписа Твумаси в 19-ата.

През второто полувреме обаче Астана доминираше и чрез Кавананга в 47-ата, отново Твумаси в 56-ата и Мужиков в 86-ата постигна пълен обрат - 4:2. Астана е лидер с 39 точки и мач по-малко пред Кайрат с 37 след 18 кръга.

Иртиш пък загуби с ранни голове още до 24-ата минута и заема четвъртата позиция с 28 точки.