Стилиян Петров изигра 86 минути, а Мартин Петров пълни 90 минути съответно за Астън Вила и Манчестър Сити, но докато тимът на първия разгроми Болтън с 4:0, то „гражданите” загубиха домакинството си на Челси с 0:2.

Стенли и компания разказаха играта на гостите с един гол през първата част и още три през втората. Гарет Бари даде преднината за момчетата на Мартин О’Нийл с гол още в 9-та минута.

През вторите 45 минути паднаха и другите три попадения. Първо в 56-та минута Агбонлахор удвои за Вила, а в 60-та отново Бари даде класическата преднина за домакините. Крайното 4:0 оформи Хеърууд в 85-та минута.

Стилиян Петров бе заменен в 86-та от Рутлидж.

След днешната победа Астън Вила заема 7-то място с актив от 52 точки, а Болтън е на 18 с 26.

Настроението в лагера на Мартин Петров, който игра цял мач, и „небесносините” бе съвсем противоположно след загубата от Челси с 0:2.

Головата сметка за Челси откри Ричард Дън, който си вкара автогол в 6-та минута. Соломон Калу пък оформи крайното 2:0 в 53-та минута.

След днешната загуба Ман Сити е на 9-то място с актив от 49 точки, а Челси скъси изоставането си от първия Манчестър Юнайтед само на 2 точки. Английските шампиони обаче са и с мач по-малко – излизат утре срещу Мидълзбро.