Българският вратар Пламен Илиев беше титуляр за своя Херманщад при домакинското равенство 1:1 срещу Петролул Плоещ. Двубоят беше от 8-ия кръг на шампионския поток във втора дивизия на Румъния.

Петрисор Петреску изведе Херманщад напред в резултата в 44-ата минута от дузпа. Петролул изравни в 66-ата минута със скандален гол. Такаюки Сето отправи удар от границата на наказателното поле, топката мина между краката на футболист на гостите, който беше зад отбраната и пречеше на Илиев, поради което топката се озова в мрежата. Главният рефер обаче призна попадението.

След този мач Херманщад остава на трето място във временното класиране с 57 точки, докато Петролул е лидер с две повече. Втори е У. Клуж, който също има 57 точки, но по-добри показатели от тима от Сибиу.

В следващия кръг Херманщад се изправя срещу У. Клуж и трябва да гони задължителна победа, тъй като директно в елита влизат първите два отбора.