Българският вратар Пламен Илиев беше титуляр за своя Университатя Клуж в дербито на Клуж-Напока срещу ЧФР Клуж. Отборът на стража остъпи с 1:2 на своя градски съперник. И трите гола в срещата паднаха от дузпи, а Тигъра се отличи с няколко добри намеси.

ЧФР Клуж излезе напред в резултата в 25-ата минута, когато Чиприян Дяк се разписа от бялата точка. В 61-ата минута Сефас Малеле удвои аванса на символичните гости в срещата.

В следващите минути футболистите на "У" пропуснаха две отлични възможности за гол, като при втората защитник изчисти топката от голлинията. В добавеното време Ромарио Пирес оформи крайното 1:2.

С успеха ЧФР събра 28 точки и заема трето място във временното класиране. "У" е 15-и с 14 точки.

Припомняме, че Пламен Илиев беше номиниран за най-добър чужденец в румънското първенство. Вратарят ще спори за приза с още 14 легионери, а феновете могат да гласуват до 30 октомври.