Българите Пламен Илиев и Радослав Димитров играха цял мач при равенство 1:1 на Ботошани срещу гостуващия Поли Тимишоара в мач от 16-ия кръг на румънското футболно първенство. Отборът на Илиев и Димитров записа четвърти пореден домакински мач без поражение, но има само един пълен успех в последните си десет мача в Лига 1 и изостава на 11-о място с 13 точки.

Испанецът Хави Ернандес даде аванс на гостите в края на първото полувреме, след като беше изведен в дясно в пеналта и с изстрел по тревата прати топката в близкия ъгъл на вратата на неубедителния в ситуацията Пламен Илиев.

Илиев се реабилитира, след като направи три поредни страхотни спасявания в една атака на съперника в 50-ата минута, а малко по-късно отрази и силен удар от десетина метра на останалия сам срещу него Руфино Сеговия. Димитров пък започна атаката от дясно, при която Ботошани изравни, след като Атила Хаднад изведе Петре Иванович в чиста позиция и резервата не пропусна. Лидер е Астра Гюргево с 33 точки./БТА