Втори българин напусна турнира Лига Европа, след като отборът му загуби и втората среща. Интер Баку с Петър Златинов в състава си загуби за втори път от словашкия Спартак Търнава - този път с 1:3 у дома. Така словаците продължават напред с общ резултат 5:2.

По-рано днес Димитър Наков и Иртиш (Казахстан) също отпаднаха на този етап от турнира Лига Европа.

Златинов игра до 65-ата минута, след което беше заменен от Агасалим Мамедов. Домакините от Азербайджан започнаха перфектно мача и реализираха още в 12-ата минута благодарение на аржентинеца Гути.

До почивката обаче Шукеник и капитана Владимир Кожух обърнаха развоя на мача до 1:2. Четири минути след началото на второто полувреме Антон Прохазка фиксира крайното 1:3. След това Спартак Търнава остана с десет души заради червен картон на Хензел, но това не помогна на азерите от Интер Баку да вкарат гол.