Двамата българи в състава на Волин Луцк бяха титуляри при загубата на техния тим с 1:3 като гост на Заря в мач от 21-я кръг на украинското първенство. Петър Занев бе заменен в 82-та минута на мача, докато Валентин Илиев остана на терена до последния съдийски сигнал на срещата.

Двамата защитници имаха доста работа в срещата, като на няколко пъти трябваше да се справят с бързите атаки на съперниковия тим. Задачата им се усложни още повече, след като Волин остана с човек по-малко заради два жълти картона на колегата им в отбраната Сергей Симинин.

В 30-та минута на срещата, при резултат 2:0 в полза на Заря, играч на домакините стреля от близко разстояние в ръката на Валентин Илиев в наказателното поле, но главният рефер не се подведе и не отсъди дузпа. Въпрсният играч на Заря Данило, вкара първите две попадения за домакините в 13-та и 17-та минута от спорна дузпа.

Савич намали за 2:1 в 34-та минута, но през второто полувреме бившият играч на Черноморец Яник Боли се разписа за крайното 3:1.

След успеха Заря заема 6-о място във временното класиране на Украйна, докато Волин Луцк е на 12-а позиция с 23 пункта.