Българския национал Мартин Петров игра 90 минути и вкара гол за Манчестър Сити при гостуването на тима от Фарьорските острови – Стреймур в първи мач от първия предварителен кръг на турнира за Купата на УЕФА, завършило 2:0 за англичаните.

Българинът заши страхотен гол още в 9-та минута от началото на срещата, когато с левия крак от границата на наказателното поле вкара за 1:0 в горния ъгъл на вратата на домакините.

Двайсетина минути по-късно – в 27-та минута Дитмар Хаман удвои преднината на „небесносините” след хубав удар от границата на наказателното поле, а топката влетя в горния ляв ъгъл на вратата на Стреймур.

До края на срещата, Сити изпусна да направи победата си още по-убедителна, а добър дебют за тима направи новото попълнение Жо, който бе сменен в 74-та минута от Еванс.

Другият българин в английския тим – Валери Божинов, не попадна в състава на Марк Хюз.

След удобната преднина от два гола, „гражданите” почти сигурно ще преминат в следващия кръг, като реваншът е на 31-юли в Манчестър.