Българският наставник на АЕЛ Лимасол Ивайло Петев отново изведе тима си до победа в Кипър. Неговите момчета надделяха трудно с 1:0 над Докса Катокопия.

Единственото попадение отбеляза играещият под наем от Китай Андрия Калуджерович. Той беше точен още в 10-ата минута.

В този мач като титуляр започна българският халф на АЕЛ Станислав Генчев. Той обаче беше сменен в 67-ата минута от Оене.

Благодарение на този успех АЕЛ Лимасол си върна челната позиция в първенството, която беше загубил временно в събота.

Тогава Апоел Никозия победи Етникос Ахнас с 2:0 и за кратко измести тима на Петев, който обаче не сбърка.

АЕЛ е с 59 точки, а грандът от Никозия е с една по-малко. На третата позиция е Аполон Лимасол с 56 точки.

До края на редовния сезон в Кипър остава още един кръг. След това първенството се разделя на три групи, като със сигурност АЕЛ ще е в тази за определяне на шампиона.