Динамо Загреб на българския треньор Ивайло Петев записа поредна победа в хърватското първенство. В 23-ия кръг грандът от балканската държава надигра с 2:0 гостуващия Интер Запрешич и постави под напрежение лидера Риека, чийто мач е по-късно тази вечер.

Отборът на Петев откри резултата на „Максимир“ в 42-ата минута, когато точен беше 28-годишният бранител Йосип Пиварич. Преднината на домакините се задържа в този си вид чак до 88-ата минута. Тогава Анел Ходжич успокои ситуацията с втори гол, който подпечата трите точки.

Така авансът на Риека пред Динамо се стопи до само 3 точки – 58 срещу 55, като лидерът гостува последователно на Локомотива Загреб и Хайдук Сплит в следващите си два мача. Откакто Петев пое Динамо в началото на октомври той няма загуба в първенството. Под негово ръководство тимът е изиграл 13 мача в местния шампионат, в които е регистрирал едва 3 равенства.