Българският национал Станислав Ангелов се разписа при победата на Енерги (Котбус) с 2:1 (1:1) над чешкия втородивизионен Ущи над Лабем в първата контролна среща на тима за годината.

Ангелов изравни резултата в последната минута на първата част, когато получи пас от Даниел Цийбих пред наказателното поле, премина двама защитници на съперника и от десетина метра не даде шансове на вратаря Новак.

Той остана на терена до 88-ата минута, когато беше заменен от Ипса.

Другият българин в състава Димитър Рангелов игра цял мач за Енерги, който стигна до успеха с попадение на Шупан в 86-атаминута.

Българският нападател Тодор Колев игра едно полувреме при победата на Алемания (Аахен) над Майнц 05 с 2:0 в друга проверка.

Колев влезе в игра в 46-ата минута на мястото на Еберс, но не успя да се разпише.

Българският национал Благой Георгиев игра цял мач при успеха на Дуисбург над Кикерс Офенбах с 2:0 в контрола.