Българският национал Станислав Ангелов вкара гол при победата на Анортозис с 2:1 като гост на Аполон в мач от 24-я кръг на кипърското първенство. Трите спечелени точки от тима на Станимир Стоилов са изключително важни за класирането от 1-о до 4-о място, което води до плейофите в Кипър.

Анортозис не започна мача много добре, след като получи гол още в 10-та минута, но след това стигна до пълен обрат. Пелето, превърнал се в любимец на феновете на клуба, изравни резултата за 1:1 с мощен удар извън наказателното поле. След това, в 69-та минута, Окас успя да донесе успеха на Анортозис за крайното 2:1. Това изкачи отбора на 3-о място във временното подреждане на кипърското първенство.

Силен мач за Паралимни направи Георги Петков, който пази 90 минути при победата на неговия отбор с 2:0 над АЕК Ларнака.

За Алки 90 минути записа Башов. Тимът му се наложи с класическото 3:0 над АЕЛ Лимасол.

Етникос с Димитър Симов в състава си победи с 1:0 Ермис на Йордан Петков.