Станислав Ангелов записа цял мач и получи жълт картон при равенството 1:1 на неговия Енерги Котбус като гост на Алемания Аахен в среща от осмия кръг на Втора Бундеслига.

Бенямин Ауер даде преднина на домакините с попадение в деветата минута, а Фандрих Клеменс донесе точката на тима на Пелето в 80-ата.

Малко повече от две седмици, след като счупи ръката си, Чавдар Янков игра четвърт час за Дуисбург, който с 3:1 нанесе на Юнион Берлин първа загуба в първенството.

Българският национал влезе на терена в 76-ата минута, заменяйки Ивица Гърлич. Сьорен Ларсен направи 2:0 за зебрите с голове в 28-ата и 48-ата минута. Шегро Биран намали за столичаните в 82-ата, но само две минути по-късно Ларсен оформи хеттрика си.

Енерги е на седмо място в класирането, а Дуисбург е осми. И двата тима имат по 11 точки. Начело са Кайзерслаутерн, който е с мач по-малко и Юнион с по 17 точки.