Енерги Котбус продължава да държи златната среда във Втора Бундеслига, след победа с 4:2 над Унион Берлин в последен мач от 32-я кръг. Станислав Ангелов бе титуляр за тима от Котбус и остана на терена до 88-та минута. Българският национал бе сред най-дейните в отбора на победителите, и бе с основни заслуги за 12-я успех през този сезон.

Ангелов се отличи с асистенция, при последното, четвърто попадение за Енерги. Той намери отлично Стивен Ривич в 61-та минута, който направи 4:1.

Преди това за Котбус се бяха разписали Нилс Петерсен на два пъти – в петата и 12-та минути, и Емил Жула в 57-та. Доминик Периц за малко вдъхна надежди на гостите от столицата с гол в 35-та минута, но през второто полувреме Енерги довърши започнатото. Крайното 4:2 оформи Торнстен Матушка в 86-та минута от дузпа.

В последните два кръга от Втора Бундеслига, Енерги Котбус гостува на борещия се да не изпадне Ханза Рощок и приема вече изпадналия Рот Вайс Аален.