Българският национал Станислав Ангелов изигра пълни 90 минути за своя отбор Енерги Котбус, който победи с класическото 3:0 ФСВ Франкфурт в мач от 7-мия кръг на първенството във Втора Бундеслига.

Валерий Соколенко откри резултата в 21-та минута, а Емил Юля в края на първата част удвои преднината на Енерги.

В 65-та минута Сержу Раду оформи крайното 3:0, като за гола основна заслуга имаше Станислав Ангелов. Бившият играч на ЦСКА и Левски получи топката в центъра на терена, справи се по великолепен начин с Кириан Ледесма и отлично подаде към Денис Сьоренсен. Датчанинът стигна с топката до аутлинията, от където центрира към Раду, който от близко не сбърка и вкара за 3:0.

Във временното класиране Енерги е на 8-о място с 10 точки, докато Франкфурт е на последната 18-а позиция с една.

В друг мач от кръга Дуисбург без счупилия ръка Чавдар Янков загуби с 0:1 гостуването си на Оберхаузен и останаха шести в класирането.