Българският национал Станислав Ангелов игра цял мач за своя Енерги Котбус при тежкото поражение с 1:4 от лидера във Втора Бундеслига Кайзерслаутерн.

Домакините ти Кайзерлсаутерн започнаха много силно мача и още в третата минута успяха да поведат в резултата. Централният бранител Родней даде преднина на своя тим след грешка в отбраната на гостите.

В 24-ата минута Кайзерслаутерн стигна до дузпа, която бе превърната в гол от Сидни Сам. До почивката падна нов гол и той отново бе във вратата на гостите от Енерги. Автор на попадение отново бе Сам.

През второто полувреме двата тима успяха да си вкарат нови два гола, по един в двете врати. Домакините увеличиха преднината си на 4:0 след час игра след точен изстрел на Ерик Яндришек. Двадесет минути преди края Енерги реализира почетното си попадение чрез Марк-Андре Круска.

Гостите от Енерги трябваше да доиграят мача в числено намален състав, заради втория жълт картон на Емил Юла.

Кайзерлсаутерн води убедително във временното класиране с актив от 57 точки. Съставът на Енерги е на незавидната 13-та позиция.