Димитър Рангелов и Станислав Ангелов взеха участие в контролата между Енерги Котбус и олимпийския тим на Китай завършила 1:1.

Българите стартираха сред първите единайсет на отбора от Котбус, който изоставаше в резултата. Китай поведе с гол на Жу в 75-та минута.

Гостите от Германия изравниха шест минути преди края, точен за отбора на Пелето и Рангелов бе албанецът Скела.

Димитър Рангелов бе заменен в 60-та минута, а бившият ас на Левски изкара пълни 90 минути срещу азиатците.

Турнето на Енерги Котбус в Китай ще завърши с мач срещу националната гарнитура на най-многолюдната страна, като двубоят е насрочен за другиден.

Любопитно е, че мачът срещу олимпийския отбор на Китай бе наблюдаван от скромните за местните стандартните 10 хиляди зрители.