Българските национали Станислав Ангелов и Чавдар Янков се поздравиха с победи в първия кръг на Втора Бундеслига.

Новото попълнение на Дуисбург Чавдар Янков игра 68 минути при победата срещу Франкфурт с 2:1 на чужд терен. Юношата на Славия започна мача като титуляр и „дърпаше конците” в халфовата линия на „зебрите”.

Гостите поведоха набързо с 2:0 още през първото полувреме. И двете попадения реализира Сандро Вагнер – в 4-та и 40-та минути. Домакините от Франкфурт намалиха пет минути преди края, но така и не успяха да стигнат поне до точката в двубоя.

Станислав Ангелов, който не успя да направи трансфер в по-силен отбор, бе стабилен при успеха на Енерги Котбус над Аугсбург с 3:1. Пелето игра като десен бек в днешния двубой.

Домакините от Котбус откриха резултата в 23-та минута чрез Раду, но гостите стигнаха до 1:1 само пет минути след това. Битроф отново изведе Енерги напред секунди преди почивката, а през втората част, крайното 3:1 направи Жула.

В събота Гройтер Фюрт с Асен Караславов в състава си загуби от Кайзерслауетрн с 1:2.