С тримата българи в състава си Амкар победи с 1:0 като гост Локомотив Москва и излезе на второ място в класирането на руската Висша лига, което дава право на участие директно в групите на Шампионската лига.

Единственият гол в мача падна в 56-ата минута след българска комбинация – Мартин Кушев подаде на Георги Пеев и той с едно докосване порази вратата на Пелицоли.

Двамата започнаха като титуляри, като Кушев бе заменен три минути преди края от бранителя Иван Черенчиков с цел пазене на крехкия резултат. Пеев и третият българин в тима Захари Сираков играха пълни 90 минути.

След 12-ия кръг Амкар се изкачи на втора позиция с 22 точки, като има мач по малко от водача Рубин Казан, който е с 26 точки. Трети е Динамо Москва на Цветан Генков с 21 точки.