Българските футболисти Георги Пеев и Захари Сираков спасиха кожата на своя Амкар в мач от турнира за Купата на Русия.

Тимът от Перм излъга с дузпи домакините от Ска-Енергия. Срещата завърши наравно 1:1, а в допълнителното време двата тима не промениха статуквото.

Предраг Сикимич отбеляза първи за Амкар в 18-та минута. Ска-Енергия се върна в битката с попадение на Василий Кармазиненко в края на първата част.

При дузпите нашите момчета не трепнаха, Пеев и Сираков реализираха от бялата точка. Третият българин в Амкар Мартин Кушев получи почивка в срещата.

Герой за клуба от Перм беше вратаря Сергей Нарубин, който спаси две от дузпите на Ска-Енергия.

Захари Сираков започна като титуляр двубоя, а Гошо Пеев се включи на пожар десет минути след паузата.