Още в първия кръг на първенството в немската Трета лига имаше българско дерби, след като един срещу друг се изправиха отборите на Пройсен Мюнстер и Бургхаузен, които са водени съответно от Павел Дочев и Георги Донков.

Победител от сблъсъка се оказа Павел Дочев, чийто отбор победи категорично с 3:0 и по този начин веднага оглави класирането.

В анкетите преди началото на сезона 18 от 20 треньори в лигата прогнозираха, че Мюнстер ще се класира за Втора Бундеслига, а отборът на Дочев побърза да потвърди амбициите.

Пройсен доминираше мача от самото начало и откри резултата преди почивката чрез Тейлър, а това бе най-малкото, с което гостите се разминаха. През второто полувреме Хергесел и Бишоф от дузпа оформиха крайното 3:0.