Партизан взе трудна победа с 2:0 при гостуването си на един от отборите в най-слаба форма в сръбския шампионат – Хайдук Кула.

Българският защитник Иван Иванов бе титуляр за „гробарите“ и игра цял мач, въпреки лошата вест за смъртта на майка му, дошла малко преди двубоя. Иванов стисна зъби и остана 90 минути на терена, като след него бе освободен от Аврам Грант да се прибере в България.

С трите точки в актива си, Партизан запази шест аванс пред втория в класирането – вечният враг Цървена звезда, след 20-я кръг.

Голмайсторът на Партизан Неманя Томич бе герой за своите, като вкара и двете попадения.

Задачата на гостите се улесни малко след 30-та минута, когато Василиевич получи директен червен картон за фаул в наказателното поле, и бе изгонен. Партизан изпълни дузпа, реализирана от Томич. Отново Томич бе точен и в 89-та минута, за да оформи крайното 2:0 за Партизан.

Гонг изказва своите искрени съболезнования към Иван Иванов и неговото семейство в този труден момент.