Българският нападател Валери Божинов постигна престижен успех със своя тим Парма, който победи с 1:0 Ювентус. Таранът започна като титуляр мача от 37-я кръг на Серия А и създаде първата сериозна опасност в срещата на „Тардини”. При едно центриране от корнер Валери стреля с пета, но Буфон спаси, а нападателят претендираше, че топката е преминала голлинията.

Единствения гол в двубоя заби Себастиян Джовинко. Юношата на „Старата госпожа” вкара брилянтен гол с шут извън наказателното поле.

Божинов остана на терена до 70-та минута, когато го замени Кандрева с цел да бъде запазена преднината от един гол.

Загубата усложни ситуацията на Ювентус, който се бори за място в турнира Лига Европа.

Неделният ден бе най-драматичен за феновете на Сампдория, чийто отбор изпадна от Серия А след загуба с 1:2 от Палермо у дома. „Моряците”, които играха квалификации за влизане в Шампионската лига преди по-малко от година са на пет точки зад Лече, а до края остава само един кръг.

Удинезе пък направи важна стъпка към четвъртото място и евентуално участие в Шампионската лига. Клубът от Удине удари Киево като гост с 2:0 и изпревари с Лацио с две точки.

Ето всички резултати от Серия А:

Първенство на Италия по футбол, срещи от 37-ия кръг:

Бари - Лече 0:2 (0:0)

голмайстор: Джедайш Капучо Невеш 52, 80

Катания - Рома 2:1 (0:1)

голмайстори: 0:1 Симоне Лория 14, 1:1 Гонсало Берджисио 78, 2:1 Алехандро Дарио Гомес 90+5

Сампдория - Палермо 1:2 (0:1)

голмайстори: 0:1 Фабрицио Миколи 45, 1:1 Джонатан Биабиани 50, 1:2 Маурисио Пиниля 86

Фиорентина - Болоня 1:1 (1:0)

голмайстори: 1:0 Алесио Черчи 20, 1:1 Гастон Рамирес 50, червени картони: Пер Крьолдруп (Фиорентина)- 54, Гастон Рамирес (Болоня)- 80

пропусната дузпа: Марко Ди Вайо (Болоня)- 54

По-късно днес:

Наполи - Интер

от събота:

Милан - Каляри 4:1 (3:1)

голмайстори: 1:0 Робиньо 22, 2:0 Дженаро Гатузо 24, 3:0 Робиньо 35, 3:1 Андреа Косу 38, 4:1 Кларънс Сеедорф 77

Лацио - Дженоа 4:2 (1:1)

голмайстори: 1:0 Джузепе Биава 7, 1:1 Родриго Паласио 12, 2:1 Томазо Роки 52, 3:1 Андерсон Ернанес 55, 4:1 Андерсон Ернанес 66, 4:2 Доменико Крисчито 89