Парма постигна изключително важна победа в борбата за място в Лига Европа, след като спечели с 3:2 гостуването си на Наполи.

Българският нападател Валери Божинов бе титуляр за пармалатите, но бе заменен от Ернан Креспо на почивката, когато тимът му губеше с 0:1.

Божинов направи пропуск за дуковете още във втората минута, като би покрай вратата на Морган де Санктис. Неаполитанците поведоха минута по-късно с гол на италианския национал Фабио Куалиарела, който се възползва от добра асистенция на Есекиел Лавеци.

В първия час игра Наполи бе пълен господар на терена, но от 62-ата минута започна обратът на гостите с гол на Лука Антонели, изведен на отлична позиция от Креспо.

В 68-ата Алесандро Лукарели направи 2:1 за Парма след ъглов удар, а Марек Хамшик изравни на 2:2 в 77-ата, отново след ъглов удар.

Победният гол за дуковете падна три минути преди края, когато Ернан Креспо направи невероятен пробив и намери Луис Хименес, който донесе трите точки за тима на Франчееско Гуидолин.

Наполи завърши мача с десет човека, след като Куалиарела бе изгонен в 86-ата, след като си поговори недружелюбно със съдията. Треньорът на домакините Валтер Мацари също бе изгонен в края за протест. Продължението на двубоя пък бе цели шест минути.

Парма се изкачи на осмо място и е на три точки зад Наполи, който е на шестата позиция, която дава право на участие в Лига Европа.

Състави на двата отбора:

НАПОЛИ: Де Санктис, Грава (90'-Хофер), Канаваро, Кампаняро, Пациенца (74'-Цигарини), Гаргано, Зюнига, Ароника (73'-Болячино), Хамшик, Куалиарела, Лавеци.

ПАРМА: Миранте, Дзакардо, Делафиоре, Лукарели, Дзенони, Галопа (47'-Кастелини), Валиани, Хименес, Антонели, Божинов (45'-Креспо), Биабиани (81'-Паци).